Mikroskoobi ebaõnnestumise põhjused

A, ja kontrollimise meetod panna standard nikerdatud rea jalga paigutatud kõvadus arvesti (või mikroskoop) töö etapp, kontrollige Shi esimene hea fookuskaugusega, muudab okulaari nägemus või projektsioon ekraani Shang tühjendada näha nikerdatud, rea jalad nikerdatud rea ja kohanemiseks ja okulaari nikerdatud rida jooksul langevad kokku, siis näidatakse näidud mikroskoobi nikerdatud rida ja nikerdatud, rea jalad nikerdatud rida võrreldes , tuleks vähemalt 5 kogu mõõtepiirkonna ulatuses vahega lõigu mõõtmisel intervalli lõikes võrreldes 3 korda, võtke 3 korda võrreldes tulemusi keskmisest, w oma suhtelise vea poolt Xia tippige arvutamiseks:

W =(Li-L) /L×100%

Tüüp: viga W--(mm), Li--lugemine mikroskoobi võrdlus mõõdetud length(mm) (i = 1 ~ 5), L--standard reticle skaala võrdlus tegelik pikkus (mm).

Lugemine mikroskoobi skaala võrdleb paragrahvide kirjeldatud eespool, viga ei tohi ületada ± 0,5%.

Teine, ebaõnnestumise põhjused ja korrigeerimise

1. mikroskoobi pilves selge

Peamine põhjus: objektiivi määrdunud või hallitanud.

Troubleshooting: kui on tolmu või mustust objektiivi, kasutades harja, sulgedest tilk, siis objektiivi paberi või kastetud alkoholi või eetriga, vatt ümmarguse teel hoolikalt puhtaks, kuid pühkida vedeliku kadu.

2. pole selgesti nähtaval taandus peegli serva

Peamine põhjus: mõned kobestamisel objektiivi.

Kõrvaldamine: kinnitustega objektiiv on lahti jälle.

3. lugemine mikroskoobi skaala maksimumväärtusest ja gabariidi skaala ei lange kokku

Peamine põhjus: objektiivi läätsed lahtine objektiivi või objektiivi toru tihend ühenduskohas on kaotanud, fookuskaugusega muutused.

Kõrvaldamine: objektiivi kinnitussüsteemid, kui pesumasin on puudu ja pärast juhtiv paksus, sobivad patjade minimaalne positsiooni kalibreerimine vea.

4. lugemise mikroskoobiga skaala suurem rööpavahe skaala väärtus

Peamine põhjus: objektiiv barrel kasvu, võib lahti toru liigesed.

Troubleshooting: pingutage toru ühenduspesa.

Mikroskoobi lugemist tuleks hoida puhtana, kaua aega, saab panna kuivati toprevent hallitust. Abil protsessi õrnalt, et mitte kahjustada mikroskoobi, mõjutada mõõtmise täpsust ja kasutusiga.